• Lekcja wychowawcza w VIII A

• 21 listopada, miłą godzinę wychowawczą przygotowały Hania, Klaudia i Zuzia! Lekcja poświęcona była zdrowemu żywieniu i rozpoczęła się od poczęstunku jabłkami, a potem wszyscy dowiedzieliśmy się wiele o witaminach i wartościowych warzywach i owocach. Wychowawca bardzo dziękuje dziewczynom za aktywność i odwagę, a całej klasie za fajne zachowanie! To była smaczna lekcja! Tak trzymajmy!

• Talenciaki

• Każdy Talenciak zebrany w ramach kampanii społecznej "Szkoły Pełne Talentów” #szkołypełnetalentów przyczynił się do odbioru nagrody - mega odjazdowego głośnika z mikrofonem! Serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję!!!

• Szkoła do hymnu

• Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-w-michalickim-zespole-szkol-ponadpodstawowych

Biuro Ministra

Ministerstwo Edukacji i Nauki

• Logopedia

• W naszej szkole od września zajęcia logopedyczne odbywają się w nowym gabinecie, który systematycznie doposażany jest w różne pomoce terapeutyczne. W zajęciach uczestniczą uczniowie klas I - VIII i dzieci z oddziału przedszkolnego. Terapia logopedyczna obejmuje ćwiczenia w zależności od rodzaju i stopnia zaburzeń wymowy. Prócz ćwiczeń wspomagających artykulację i ćwiczeń oddechowych stymulowany jest rozwój mowy, czytanie i pisanie. Uczniowie chętnie uczestniczą w takich spotkaniach z logopedą.

• Próbne egzaminy ósmoklasisty rozpoczęte

• 15 listopada o godzinie 08:00 rozpoczęły się próbne egzaminy klasy VIII A. Wszyscy elegancko ubrani, z uśmiechami na twarzach, niepokojem w sercach i wiadomościami w głowach punktualnie przybyli do szkoły. Potem tradycyjny kopniak na szczęście, losowanie stołów i zaczął się trzydniowy maraton wiedzy! Powodzenia w kolejnych potyczkach z wiedzą! Życzymy jak najlepszych wyników!!!

• Dzień Niepodległości

• 11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Pamięć tego wydarzenia, wraz z władzami naszego powiatu i miasta, uczcił nasz Poczet Sztandarowy. Uroczystości przypomniały wagę tamtych dni, postacie wielkich polityków, bohaterów walk o niepodległość i polskość. Chwała bohaterom! Nie zapomnijmy o tym, że wolność nie jest nam dana na zawsze i trzeba się o nią starać codziennie!

• Szkoła do hymnu!

• W tym roku po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji MEN #szkoladohymnu. W dniu 10 listopada, o symbolicznej godzinie 11:11, wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

• Pierwsze modele 3D!

• 10 listopada, podczas zajęć kółka informatycznego, nasi młodzi programiści ukończyli swoje pierwsze modele 3D! Nie była to praca łatwa, ale po uśmiechach sądząc, bardzo przyjemna. Takie zajęcia były możliwe dlatego, że nasza szkoła wzięła udział w programie #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci, a więcej o tym programie możemy dowiedzieć się wpisując w wyszukiwarce: @LaboratoriaPrzyszlosci. Dziękujemy!

• Astoprzygoda czwartej klasy

• 10 listopada, uczniowie klasy IV a, uczestniczyli  w warsztatach pt. "Astoprzygoda" oraz w żywej lekcji biologii. Pierwsze warsztaty rozpoczęły się projekcją filmu pt. "Jak  wygląda nasza planeta z księżyca". Dzięki dobrym warunkom pogodowym, uczniowie mogli obejrzeć przez specjalne szkiełka, Słońce oraz podziwiać widok na nasz piękny zamek przez ogromną lunetę. Następnie samodzielnie wykonali konstelację gwiazd własnego znaku zodiaku. Ostatecznym punktem wyprawy była Żywa Lekcja Biologii, gdzie można było poznać tajniki życia płazów i gadów oraz pająków. Chętni mogli dotknąć prawdziwych okazów i spojrzeć wężom w oczy!!!

• Kałdowskie rogaliki upieczone! I nawet polukrowane!

• 09 listopada Kolejny raz uczniowie SKR "Żuławiaczek" aktywnie  uczestniczyli w pozalekcyjnych zajęciach, gdzie samodzielnie  wyrabiali ciasto i piekli rogaliki. Takie spotkania silnie integrują uczniów. Brawa dla Żuławiaczków! A wszystko to dzięki dofinansowaniu przez #laboratoriaprzyszlosci, dziękujemy!

• Kucharze z III A

• 08 listopada uczniowie klasy III A wcielili się w kucharzy. Dzięki #laboratoriaprzyszlosci wykonali przepyszną pizzę oraz zdobyli kolejną umiejętność!!!Zapraszamy do galerii.

• Dzień Niepodległości w bibliotece

• 08 listopada Z Narodowym  Programem Rozwoju  Czytelnictwa świętujemy Dzień Niepodległości. Jeśli chcesz zagłębić się w świat historii Polski, zdobyć wiedzę o orężu i szlakach bojowych naszych żołnierzy, skorzystaj ze zbiorów biblioteki szkolnej! Zapraszamy!

• Pogodynki z IV A

• 08 listopada, podczas lekcji przyrody, chętni uczniowie klasy IV wcielili się w prezenterów pogody. Przygotowali własne mapy Polski i zaprezentowali prognozę pogody. Taka nauka przez zabawę to świetny sposób na utrwalenie kierunków świata i składników pogody.