• Aktualności

      • Zespół ds. profilaktyki i wychowania

      • FOMO

       "Fear of missing out" czyli strach przed pominięciem czegoś ważnego, ciekawego i satysfakcjonującego; potrzeba bycia stale na bieżąco; obawa przed odcięciem od świata online.

       ☑️ Gdy czujemy obawę przed byciem pominiętym…
       ☑️ Gdy notorycznie zerkamy, czy przyszła do nas wiadomość lub pojawiło się coś nowego w mediach społecznościowych…
       ☑️Gdy czujemy przymus szybkiego odpisania na wiadomość…
       ☑️ Gdy ciągle sprawdzamy w mediach społecznościowych, co robią nasi znajomi, by być na bieżąco z ich życiem…
       ☑️ Gdy czujemy przymus relacjonowania wydarzeń ze swojego życia w internecie…
       ☑️ Gdy reagujemy nerwowo na brak dostępu do sieci…
       ☑️ Gdy musimy mieć telefon ciągle przy sobie, by nic nie umknęło naszej uwadze…
       … możemy mówić o zjawisku FOMO

       Źródła:
       📎Ulotka "Porady na piątkę. FOMO jak sobie z tym radzić" https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/FOMO.pdf
       📎"FOMO i nadużywanie nowych technologii. Poradnik dla rodziców" https://akademia.nask.pl/…/FOMO%20i%20e-uzale%C5%BCnienia_i…

      • Doradca zawodowy

      • Zapraszamy na kolejny #zawodowy Stream. Tym razem praca w branży data science. Zastanawiasz się o co tu chodzi? Odpowiedź we czwartek 18.03.2021 o godz. 19.00: na stronie: https://youtu.be/qpRg6Alymnw...

       Praca w branży data science #Zawodowy Stream we CZWARTEK, 18 MARCA, GODZ. 19:00
       Link do spotkania: https://youtu.be/qpRg6Alymnw

       Spotkanie będzie miało formę wywiadu, podczas którego z chęcią zadamy gościom również Twoje pytania. Zgłoś je przed spotkaniem lub już w trakcie.

       Wejdź na menti.com i wpisz kod: 2240 8608

      • Nasza zeróweczka

      • Piosenka "W układzie słonecznym", oraz przeprowadzony blok zajęć, to inspiracja do wykonania prac plastycznych przez naszych najmłodszych uczniów.

      • Zdalne Dni Drzwi Otwartych naszej szkoły 2

      • Przedstawiamy drugi z serii, krótki film prezentujący umiejętności naszych uczennic i uczniów. Dziś prezentujemy talenty sportowe! Dziewczęta opracowały układ akrobatyczny i podkład muzyczny. BRAWO!!!

      • Świetlicowe dzieła

      • Podczas ostatnich zajęć świetlicowych rysowaliśmy zwierzątka pręgowane i cętkowane, ale to było za mało naszym dzieciakom. Zobaczcie jakie plakaty powstały we wspólnej pracy! Każdy chciałby mieć taki obraz w swoim domu!

      • Nauczanie hybrydowe

      • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

       W związku z wypowiedzią Ministra Zdrowia z dnia 05 marca 2021 r. pragniemy poinformować, że uczniowie klas I-III od poniedziałku 15 marca przechodzą w tryb nauczania hybrydowego. Co prawda nadal brak jest stosownego rozporządzenia w tej sprawie, ale prześledziliśmy dotychczasowe akty prawne i działania Ministerstwa w województwie warmińsko-mazurskim. W związku z tym podjęta została decyzja o organizacji nauczania hybrydowego w następującym kształcie:

       W pierwszym tygodniu  (15 marca 2021 r. do 19.03.21r)  stacjonarnie pracować będą klasy: 1a i 3a (łącznie 22 osoby). W systemie zdalnym pracować będzie klasa: 2a (łącznie 23 osoby)

       W przypadku przedłużenia nauczania hybrydowego o kolejne tygodnie, w dniach od 22 marca 2021 r. do 26 marca 2021 r. nastąpi zamiana klas. Uczniowie, którzy przez tydzień pracowali stacjonarnie, przejdą na nauczanie zdalne, a pozostałe oddziały wrócą do szkoły.

       Plan oddziałów nie ulega zmianie.

       Opiekę świetlicową zapewniamy uczniom klas pracujących stacjonarnie. Jednocześnie, ze względu na bardzo trudną sytuację epidemiologiczną i rosnącą liczbę zakażeń, bardzo prosimy Rodziców, aby w miarę możliwości ograniczyli pobyt dzieci w świetlicy.

       Pozostawienie wszystkich uczniów w szkole w systemie nauki stacjonarnej nie jest nauczaniem hybrydowym i jako takie, w świetle wypowiedzi Ministra i dotychczasowych rozporządzeń, nie może być zastosowane. Zwrócono nam uwagę, że dodatkowym celem wprowadzenia nauczania hybrydowego, poza zmniejszeniem liczebności dzieci przebywających w szkole, jest również ograniczenie przemieszczania się osób dorosłych (rodziców i opiekunów).

       Wiemy, że liczyli Państwo na lepsze wiadomości, ale w obecnej sytuacji nie ma możliwości, aby wszystkie klasy I-III pozostały przy nauczaniu stacjonarnym. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że kiedy tylko ustawodawca dopuści taką możliwość będziemy reagować.
       Z góry dziękujemy za zrozumienie i życzymy zdrowia oraz szybkiego powrotu do normalności.

       Dyrekcja SP6 w Malborku

      • Roboty z kartonów w klasie III

      • Uczniowie w kilku etapach pracowali nad przygotowaniem tych ekologicznych zabawek. Zapraszamy do podziwiania niesamowitych prac naszych zdolnych trzecioklasistów! Pozostałe zdjęcia dostępne w galerii marca.

      • Zabawy świetlicowe

      • Do dobrej zabawy można wykorzystać wszystko, nawet kartony po meblach. Dzieci poświęciły mnóstwo uwagi i pracy wykoniu super samochodów z bagażnikami, reflektorami, oznaczeniami marek samochodów... Odbyły się też wyścigi F1! Uśmiechy na twarzach świadczą o fajnej zabawie:)

      • Domowe Zasady Ekranowe

      • Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wraz z partnerami przygotowała kampanię “Domowe Zasady Ekranowe”. Proponują 8️⃣ zasad, które przyczyniają się do świadomego i zrównoważonego korzystania z urządzeń ekranowych.

       Na stronie kampanii (https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/) znaleźć można m. in. informacje na temat konsekwencji nadużywania urządzeń ekranowych, roli rodziców w ochronie nastolatków przed problematycznym używaniem internetu czy przykłady sytuacji, kiedy wprowadzone zasady nie działają.

       Zespół ds. profilaktyki i wychowania

       Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego kampanię, link znajduje się pod obrazkiem

      • Drodzy rodzice!

      • Marzec w naszej szkole jest miesiącem oddziaływań profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie oraz nadużywania urządzeń ekranowych. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy dla Państwa zbiór informacji i ciekawostek z zakresu używania najnowszych technologii, które publikowane będą na stronie i Facebooku szkolnym we wtorki i czwartki.

       Dla uczniów organizowane będą wydarzenia, których celem jest dostarczenie wiedzy, a także kształtowanie postaw sprzyjających bezpiecznemu korzystaniu z internetu i mediów elektronicznych oraz chroniących dzieci i młodzież przed e-uzależnieniami.

       Zespół ds. profilaktyki i wychowania

      • Szkolne koło wolontariatu

      • Właśnie otrzymaliśmy piękne podziękowanie od Stowarzyszenia "Fides". Przekazujemy je wszystkim darczyńcom i wolontariuszom. Dziękujemy za współpracę!