• Aktualności

      • Zapraszamy najmłodszych

      • Ponieważ nasz oddział przedszkolny nadal dysponuje wolnymi miejscami, zapraszamy maluszki do naszej szkoły! Tu spotkają się z miłą i rodzinną atmosferą. Wezmą udział w różnorodnych zajęciach, które przyniosą im wiele radości i dumy z sukcesów. Uśmiechy naszych wychowanków nalepiej o tym świadczą!

      • Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia - zapisy

      • Na prośbę Pomorskiego Kuratora Oświaty - Pani Małgorzaty Bielang przesyłamy informację dotyczącą konferencji konsultacyjnej pt. "Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia" 

       Już 13 kwietnia odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 12 kwietnia.

       Konsultacje dla województwa pomorskiego odbędą się 13 kwietnia br. od godz. 17:00 do godz. 20:00 poprzez platformę Webex. Link do wydarzenia zostanie przesłany osobom zarejestrowanym na wydarzenie w wyznaczonym terminie.

       Ostateczny termin na wypełnienie formularza to poniedziałek (12.04.2021), do godz. 12:00.

       Zapraszamy na stronę https://www.gov.pl/dlamlodych, gdzie znajdą Państwo materiały dotyczące konsultacji.

       Zachęcam do obserwowania profili Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem na portalach społecznościowych, na których będziemy informować o pracach nad Strategią na rzecz młodego pokolenia.

       FB: https://www.facebook.com/RadaDialoguzMlodymPokoleniem/
       TT: https://twitter.com/Rada_Dialogu
       IG: https://www.instagram.com/rada_dialogu/

       Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

       Link do rejestracji:
       https://www.gov.pl/web/dlamlodych/trwaja-zapisy-na-konsultacje-strategii-dla-mlodziezy-w-woj-pomorskim

      • Czym zajmuje się strażak?

      • Podczas dzisiejszych zdalnych lekcji uczniowie klasy Ia poznali historię małego Wojtka, który marzył o tym, żeby zostać strażakiem. Dowiedzieli się również czym zajmuje się strażak oraz jakimi cechami powinien się wyróżniać.
       Następnie podczas zajęć komputerowych w programie graficznym uczniowie tworzyli pracę "Strażak w akcji".

      • „Nie umiera Ten, Kto zostaje w sercach bliskich...”

      • W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku, łącząc się w bólu i smutku, składamy całej Rodzinie Pani Alicji Sobczyńskiej wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Męża.

       Dyrekcja SP nr 6

       im. Jana Kochanowskiego

       w Malborku

      • Serdeczne życzenia...

      • ...wesołych i przede wszystkim zdrowych Świąt Wielkanocnych wszystkim uczennicom, uczniom, pracownikom i przyjaciołom szkoły! Smacznych jajek, mokrego dyngusa i spokojnego wypocznku!

      • Animacje na temat bezpieczeństwa w Internecie

      • Na zakończenie miesiąca oddziaływań profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie oraz nadużywania urządzeń ekranowych, przygotowaliśmy dla Państwa propozycje animacji, które można wykorzystać jako podstawę do rozmowy z dziećmi.

       Pierwsza z nich, to cykl kreskówek 🐑🐑“Owce w sieci”🐑🐑 - w 3-minutowych odcinkach poruszane są tematy bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. Głosu postaciom użycza Andrzej Grabowski (https://www.saferinternet.pl/…/materialy-…/owce-w-sieci.html)

       3️⃣...2️⃣...1️⃣...Internet” - to seria krótkich filmików składających się z kilku części (“Uzależnienie”, “Kontakty”, “Dane”, “Cyberprzemoc”). W pierwszej części przedstawiony jest problem, a kolejne dwie stanowią różne warianty zakończeń. (https://www.saferinternet.pl/…/materialy-m…/321internet.html)

       Zachęcamy do wspólnego obejrzenia animacji oraz do dyskusji z dziećmi 👨‍👩‍👧‍👦na tematy bezpiecznego korzystania z internetu.

       Zespół ds. profilaktyki i wychowania

      • Drodzy Przyjaciele!

      • Zakończyliśmy wczoraj Świąteczną zbiórkę darów dla mieszkańców domu "Fides". W związku z ogłoszonymi obostrzeniami (nauka zdalne wszystkich uczniów) nie liczyliśmy na tak hojną odpowiedź na naszą prośbę. Jesteśmy zachwyceni ponieważ zebraliśmy darów tyle samo, a może i troszkę więcej niż poprzednio. Kartony wypełniły słodycze, kawa, herbata, mąka, cukier, makarony, mięsne puszki... i środki higieny osobistej. Dodatkowo klasy siódme i chętni uczniowie z innych klas wrzucili do skrzynki "Świątecznej poczty" pięknie samodzielnie wykonane kartki wielkanocne. Wczoraj trafiły do odbiorców - mieszkańców domu "Fides". 
       Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy❤
       Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z opiekunem

      • Organizacja zajęć od poniedziałku 29 marca 2021

      •  

       Pojawiło się rozporządzenie Ministra w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

       W związku z tym od poniedziałku 29 marca 2021 zajęcia w oddziale przedszkolnym, klasach I-III i IV-VIII realizowane będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość za pośrednictwem platformy Google Classroom i Google Meet. O szczegółach zajęć zdalnych w oddziale przedszkolnym informować będzie wychowawca.

       Jednocześnie informujemy, iż na wniosek rodzica zgodnie z rozporządzeniem możliwe jest zorganizowanie zajęć zdalnych na terenie placówki w następujących przypadkach:

       1. Oddział przedszkolny:
        1. dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
        2. dzieci, których rodzice są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców dzieci, lub którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
       2. Uczniowie klas I-III:
        1. dzieci, których rodzice są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców dzieci, lub którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
       3. Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej:
        1. którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość
        2. którzy z uwagi na brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość nie mogą realizować tych zajęć w miejscu zamieszkania.

       Wniosek należy przesłać na skrzynkę mailową szkoły: szkola65@o2.pl

       Od poniedziałku 29 marca 2021 szkoła nie zapewnia obiadów.

       Ważne! Zgodnie z kalendarzem organizacji roku szkolnego 2020/2021 przerwa świąteczna rozpoczyna się w czwartek 1 kwietnia 2021 i potrwa do wtorku 6 kwietnia 2021. Zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze w tych dniach nie będą prowadzone.

       Z życzeniami zdrowia i wytrwałości w tym trudnym czasie,

       Dyrekcja SP6 w Malborku

      • Offlinechallenge

      • Przed nami ostatni weekend marca. A może by tak spędzić go inaczej niż zwykle?
       Podejmijcie rodzinne wyzwanie #offlinechallenge i odłączcie się od sieci na 24 godziny. A może uda się Wam być offline aż 48 godzin?
       W tym czasie nie można w ogóle korzystać z internetu. Spędźcie weekend aktywnie, pójdźcie na spacer, pograjcie w planszówki lub upieczcie domową pizzę.
       Więcej na https://offlinechallenge.pl/
       Zespół ds. profilaktyki i wychowania

      • PEGI

      • W kontekście używania przez dzieci i młodzież urządzeń ekranowych, warto zapoznać się z klasyfikacją PEGI. Pomaga ona rodzicom w podejmowaniu świadomych decyzji przy zakupie gier wideo.

       OZNACZENIA WIEKOWE:

       PEGI 3️⃣ - odpowiednie dla każdej grupy wiekowej

       PEGI 7️⃣ - dopuszczalne są elementy mogące przerazić młodsze dzieci oraz łagodne formy przemocy (niedosłowne, nieprzedstawione szczegółowo, nierealistyczne).

       PEGI 1️⃣2️⃣ - przeznaczone dla gier pokazujących przemoc wobec postaci fantastycznej nieco bardziej dosłownie i/lub przemoc wobec postaci o ludzkim wyglądzie, wulgaryzmy muszą mieć łagodny charakter w tej kategorii wiekowej.

       PEGI 1️⃣6️⃣ - przemoc wygląda tak jak w rzeczywistości, zawierają bardziej rażące wulgaryzmy, palenie tytoniu, picie alkoholu lub zażywanie narkotyków.

       PEGI 1️⃣8️⃣ - gry dla dorosłych uznaje się gry zawierające poziom przemocy, który należy uznać za daleko posuniętą przemoc

       INNE OZNACZENIA mówią o tym, że gra:

        zawiera sceny przemocy

        zawiera wulgaryzmy

        może przerazić dzieci

        zawiera elementy gier hazardowych

        odnosi się do nagości i seksu

        odnosi się do zażywania narkotyków, picia alkoholu lub palenia tytoniu

        zawiera sceny ze stereotypami o charakterze etnicznym, religijnym, nacjonalistycznym lub innym, które mogą stanowić treści nawołujące do nienawiści.

       Zespół ds. profilaktyki i wychowania

      • Pierwszy dzień WIOSNY!

      • Ha,nie wielu z nas zauważyło zaproszenie Samorządu Uczniowskiego do powitania wiosny! Brawo dla klas 3A i 7A za uwagę i odwagę! Świetnie się zorganizowaliście! Niech żyje zieleń!

      • Nauka zdalna 22 marca - 9 kwietnia 2021

      • Szanowni Państwo

       W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki od poniedziałku 22 marca 2021 do 9 kwietnia 2021 oddziały 1-3 oraz 4-8 będą odbywać naukę w trybie zdalnym.

       Jednocześnie pragniemy poinformować, że dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, oraz również ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu organizujemy opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców przesłany na pocztę szkolną (szkola65@o2.pl)

       W związku z powyższym na czas nauki zdalnej zmianie ulegają godziny otwarcia świetlicy szkolnej:
       poniedziałek-piątek 7:00-14:30

       Zajęcia pozalekcyjne również będą odbywały się w formie zdalnej.

       Z życzeniami zdrowia i nadziei na powrót do normalności,

       Dyrekcja SP6 Malbork

      • Koło wolontariatu zaprasza do pomocy

      • Od poniedziałku 22.03. 2021, zbieramy słodycze, kawę, herbatę, artykuły spożywcze długoterminowe, kosmetyki do higieny osobistej dla mężczyzn z fundacji Fides. Karony, do których będzie można wrzucać dary, wystawione będą przy wejsciu głównym szkoły. Koniecznie zobaczcie prezentację fundacji!