• Nasi artyści już na wakacjach

• 12 czerwca ukończyliśmy prace, które rozpoczęliśmy w ubiegłym tygodniu. Teraz możemy zaprezentować swoje marzenia wakacyjne. Najważniejsze jednak było to, jak podzielić się pracą i jak potrafimy współpracować w kilku osobowych grupach. Chyba nieźle nam wyszło?

• Karmelita znów walczyła i wywalczyła!

• W dniach 03 - 04 czerwca w Bydgoszczy rozegrano XVIII Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików KP-PO w Szachach Klasycznych. To turniej o bardzo wysokiej randze i był "przygrywką" do Finałów Mistrzostw Polski w Szachach Młodzików. Miło nam donieść, że w grupie dziewcząt do lat 9 Karmelita Magiera wywalczyła III miejsce. Wielkie brawa za tak ogromny sukces! Tak trzymaj Karmela!

• Trzecia dziewczyna w województwie pomorskim!

• 27 maja w Gdańsku rozegrano Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodziczek do lat 10. Kolejny sukces na swoim koncie może odnotować Karmelita Magiera, która zajęła III miejsce. Trzecia dziewczyna w województwie to brzmi dumnie! Brawo, cieszymy się z Tobą!

• Szachowe Otwarte Mistrzostwa

• 07 czerwca odbyły się Szachowe Otwarte Mistrzostwa naszej szkoły. Na turniej przybyło 39 szachistek i szachistów ze szkół: SP 1, SP 2, SP 8, SP 9, SP katolickiej w Malborku, SP w Nowej Wsi Malborskiej, SP w Nowym Stawie, SP 6 w Kwidzynie i oczywiście naszej. Zawody otwarte przez pana dyrektora Krzysztofa Keńskiego, a sędziowane przez pana Marka Dackiewicza przebiegały we wspaniałej, sportowej atmosferze. Oto wyniki:
              Grupa 0 - III: Mistrzem został Wojtek Lipecki SP8, Wicemistrzem został Natan Komasara SP6, III miejsce zajęła Karmelita Magiera SP6.
              Grupa IV - VIII: Mistrzyni to Gabriela Bogalecka Zespół Szkół Katolickich, Wicemistrzem został Igor Komasara SP6, III miejsce zdobył Kacper Jaszak SP6.
              Najlepszymi dziewczynami zawodów zostały Karmelita Magiera i Gabrysia Bogalecka.
              Gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników za odwagę, sportową postawę i świetną zabawę! Dziękujemy rodzicom dzieci z kółka szachowego, Radzie Rodziców i panu dyrektorowi za ufundowanie wspaniałych nagród, a panu Dackiewiczowi za stoicki spokój podczas sędziowania! Do przyszłego roku!

Więcej zdjęć można znaleźć w galerii czerwca.

• "Statkiem po trawie"

• 06 czerwca w  niesamowity rejs wypłynęli uczniowie kl. VII. Była to ostania podróż w ramach projektu POMORSKIE ŻAGLE WiEDZY. Uczniowie pociągiem wyjechali z Malborka do Elbląga, następnie udali się w kierunku przystani, gdzie wsiedli na statek. Dopłynęli do Buczyńca. Podróż trwała 4,5 h. W czasie rejsu uczniowie podziwiali przepiękne krajobrazy,  oglądali orły w locie, siedzące na drzewach kormorany, pływające łabędzie, kaczki, stojące czaple. Szczęśliwi i zadowoleni wrócili do Malborka. Uczniowie wraz z wychowawcą składają ogromne podziękowania Organizatorowi wycieczki!!! Dziękują także za opiekę Pani Alicji i Pani Agnieszce!!! Była to wspaniała wyprawa, która na długo pozostanie w ich pamięci! #pomorskiezaglewiedzy

• Niespodziewana wizyta

• 06 czerwca odwiedził nas niespodziewany gość. Chyba to dorosłe "brzydkie kaczątko", czyli wielki łabędź. Pewnie chciał zobaczyć jak wygląda nasza szkoła, ale nie starczyło mu śmiałości i postanowił odpocząć na naszym boisku. Po pewnym czasie, Straż Miejska zaopiekowała się tym pięknym ptakiem (spokojnie, nie został aresztowany). Powodzenia, wracaj do rodziny!

• Już nadchodzą...

• Powoli, ale skutecznie nadchodzą wakacje. 05 czerwca nasi artyści rozpoczęli swoje plany wakacyjne. Chyba już ostatnie dzieła w tym roku szkolnym tworzymy w zespołach i na wieeeelkich kartkach. Pogoda i humory sprzyjają plenerowym działaniom, więc z ogromnym zapałem ruszyliśmy do tworzenia. Ciekawe jakie będą efekty naszej współpracy:)

• 1 czerwca

• Dzień Dziecka był świetną okazją do przyjemnych szaleństw. Klasa VIII A wyruszyła na lody, do znanej wszystkim restauracji na posiłek i na piknik żeglarski z wieloma atrakcjami. Jednak najfajniejszym akcentem była okazja do wspólnej fotografii z panem burmistrzem Markiem Charzewskim, który pomimo wielu obowiązków nigdy nie odmawia młodzieży. Dziękujemy panie burmistrzu!

• VII A w teatrze

• 31 maja klasa VII A uczestniczyła w przedstawieniu teatralnym. W drodze powrotnej była pizza i bąbelkowa herbata z sokiem.

• Dzień Mamy w klasie 0

• Dnia 26 maja dzieci z kl. 0 zaprosiły do szkoły swoje mamy na uroczystość z okazji Dnia Mamy. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, w którym były wiersze przeplatane piosenkami. Na koniec dzieci wręczyły laurki i prezenty. Mamy brały udział w konkursie i rozpoznawały swój portret. Było dużo radości. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Przedszkolaki spisały się na medal!!!

• Egzaminy rozpoczęte

• 23 maja ruszyły egzaminy ósmoklasisty. Nasze uczennice i uczniowie pojawili się we wspaniałych humorach i niech tak pozostanie do końca! Życzymy Wam sukcesów i trzymamy kciuki!

• Puchar Tymbarku

• 16 maja odbył się finał "Pucharu Tymbarku" województwa pomorskiego. Nasi piłkarze walczyli w Gdańsku z 18 innymi drużynami w grupie U-10. Miło nam donieść, że po wyrównanej walce, ostatecznie nasza drużyna uplasowała się na miejscu 7. Brawo chłopaki, wielkie podziękowania za walkę! Gratulacje!!!

• 5. Szachowe Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 6 w Malborku

• Zapraszamy szachistki i szachistów naszej szkoły do rywalizacji w mistrzostwach! To już piąta edycja zawodów, więc liczymy na obecność wszystkich pasjonatów "królewskiej gry"! Wiadomości o turnieju będą publikowane w lokalnych mediach, więc warto powalczyć o sławę! Swój udział można zgłosić do opiekuna kółka szachowego pana Mariusza Dudka. Zapraszamy!