• Aktualności

      • Balonowe buzie klasy piątej

      • 22 IV na lekcji języka polskiego, uczniowie kl. Va pisali instrukcję wykonania "Balonowej buzi”, wg której później wykonali balonowe głowy.

      • Nauczanie hybrydowe w klasach I-III od 26 kwietnia

      • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

       W związku z decyzją Ministra Zdrowia pragniemy poinformować, że uczniowie klas I-III od poniedziałku 26 kwietnia przechodzą w tryb nauczania hybrydowego:

       W pierwszym tygodniu  (26 kwietnia 2021 r. do 30 kwietnia 2021r)  stacjonarnie pracować będzie klasa: 2a (łącznie 23 osoby). W systemie zdalnym pracować będą klasy: 1a i 3a (łącznie 22 osoby)

       W przypadku przedłużenia nauczania hybrydowego o kolejne tygodnie, w dniach od 4 maja 2021 r. do 7 maja 2021 r. nastąpi zamiana klas. Uczniowie, którzy przez tydzień pracowali stacjonarnie, przejdą na nauczanie zdalne, a pozostałe oddziały wrócą do szkoły.

       Plan oddziałów nie ulega zmianie.

       Świetlica jest czynna w godzinach: 7:00-14:30. Opiekę świetlicową zapewniamy uczniom klas pracujących stacjonarnie. Bardzo prosimy Rodziców, aby w miarę możliwości ograniczyli pobyt dzieci w świetlicy.

       Jednocześnie przypominamy, że dla dzieci z klas I-III oraz IV-VIII szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, oraz również ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu organizujemy opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców przesłany na pocztę szkolną (szkola65@o2.pl)

       W klasach IV-VIII nadal realizowane będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość za pośrednictwem platformy Google Classroom i Google Meet.

       Z życzeniami zdrowia,

       Dyrekcja SP6 w Malborku

      • Pożegnanie...

      • Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu dzisiejszym odszedł do Domu Ojca na wieczną posługę wieloletni proboszcz naszej parafii ks. Jan Potrykus. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

      • Szkolny doradca zawodowy informuje

      • Zapraszam na kolejny #ZawodowyStream. Tym razem praca w leśnictwie.

       Mapa Karier
       13 kwietnia o 03:19
       Chyba już przyzwyczailiśmy Was, że cykl #ZawodowyStream, kierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych organizujemy w każdym miesiącu.

       W kwietniu razem z Lasy Państwowe idziemy w plener.

       Zaproście uczniów na spotkanie Praca w leśnictwie #ZawodowyStream, które odbędzie się w czwartek, 22 kwietnia, o godz. 18.00.

       Spotykamy się tu https://youtu.be/tewlKhGtj6E

       Tradycyjnie pytania do naszych gości można wpisywać tutaj: https://www.menti.com/5toa71rzfp

      • "Kwiecień - plecień"

      • W kwietniu pogoda często się zmienia. Czasem jest ciepło, czasem zimno, raz pada śnieg, a innym razem świeci cieplutkie słońce. Jak przedstawić ten miesiąc na obrazach? Jakie barwy są ciepłe, a jakie zimne? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczestnicy kółka plastycznego. Chyba nieźle sobie poradzili...

      • Organizacja pracy szkoły od 19 kwietnia 2021

      • Szanowni Państwo,

       Zgodnie z zapowiedzią Ministra Zdrowia przedszkola i oddziały przedszkolne wracają do pracy stacjonarnej.

       W związku z powyższym od poniedziałku 19 kwietnia 2021 zajęcia w oddziale przedszkolnym zajęcia będą w formie stacjonarnej na terenie szkoły.

       Godziny otwarcia świetlicy szkolnej: poniedziałek-piątek 7:00-14:30


       W klasach I-III i IV-VIII nadal realizowane będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość za pośrednictwem platformy Google Classroom i Google Meet. 

       Jednocześnie informujemy, iż na wniosek rodzica zgodnie z rozporządzeniem możliwe jest zorganizowanie zajęć zdalnych na terenie placówki w następujących przypadkach:

       1.    Uczniowie klas I-III:
       a.    dzieci, których rodzice są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców dzieci, lub którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

       2.    Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej:
       a.    którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość
       b.    którzy z uwagi na brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość nie mogą realizować tych zajęć w miejscu zamieszkania.
       Wniosek należy przesłać na skrzynkę mailową szkoły: szkola65@o2.pl

       Dyrekcja SP6 w Malborku

      • Zapraszamy najmłodszych

      • Ponieważ nasz oddział przedszkolny nadal dysponuje wolnymi miejscami, zapraszamy maluszki do naszej szkoły! Tu spotkają się z miłą i rodzinną atmosferą. Wezmą udział w różnorodnych zajęciach, które przyniosą im wiele radości i dumy z sukcesów. Uśmiechy naszych wychowanków nalepiej o tym świadczą!

      • Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia - zapisy

      • Na prośbę Pomorskiego Kuratora Oświaty - Pani Małgorzaty Bielang przesyłamy informację dotyczącą konferencji konsultacyjnej pt. "Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia" 

       Już 13 kwietnia odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 12 kwietnia.

       Konsultacje dla województwa pomorskiego odbędą się 13 kwietnia br. od godz. 17:00 do godz. 20:00 poprzez platformę Webex. Link do wydarzenia zostanie przesłany osobom zarejestrowanym na wydarzenie w wyznaczonym terminie.

       Ostateczny termin na wypełnienie formularza to poniedziałek (12.04.2021), do godz. 12:00.

       Zapraszamy na stronę https://www.gov.pl/dlamlodych, gdzie znajdą Państwo materiały dotyczące konsultacji.

       Zachęcam do obserwowania profili Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem na portalach społecznościowych, na których będziemy informować o pracach nad Strategią na rzecz młodego pokolenia.

       FB: https://www.facebook.com/RadaDialoguzMlodymPokoleniem/
       TT: https://twitter.com/Rada_Dialogu
       IG: https://www.instagram.com/rada_dialogu/

       Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

       Link do rejestracji:
       https://www.gov.pl/web/dlamlodych/trwaja-zapisy-na-konsultacje-strategii-dla-mlodziezy-w-woj-pomorskim

      • Czym zajmuje się strażak?

      • Podczas dzisiejszych zdalnych lekcji uczniowie klasy Ia poznali historię małego Wojtka, który marzył o tym, żeby zostać strażakiem. Dowiedzieli się również czym zajmuje się strażak oraz jakimi cechami powinien się wyróżniać.
       Następnie podczas zajęć komputerowych w programie graficznym uczniowie tworzyli pracę "Strażak w akcji".

      • „Nie umiera Ten, Kto zostaje w sercach bliskich...”

      • W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku, łącząc się w bólu i smutku, składamy całej Rodzinie Pani Alicji Sobczyńskiej wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Męża.

       Dyrekcja SP nr 6

       im. Jana Kochanowskiego

       w Malborku

      • Serdeczne życzenia...

      • ...wesołych i przede wszystkim zdrowych Świąt Wielkanocnych wszystkim uczennicom, uczniom, pracownikom i przyjaciołom szkoły! Smacznych jajek, mokrego dyngusa i spokojnego wypocznku!

      • Animacje na temat bezpieczeństwa w Internecie

      • Na zakończenie miesiąca oddziaływań profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie oraz nadużywania urządzeń ekranowych, przygotowaliśmy dla Państwa propozycje animacji, które można wykorzystać jako podstawę do rozmowy z dziećmi.

       Pierwsza z nich, to cykl kreskówek 🐑🐑“Owce w sieci”🐑🐑 - w 3-minutowych odcinkach poruszane są tematy bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. Głosu postaciom użycza Andrzej Grabowski (https://www.saferinternet.pl/…/materialy-…/owce-w-sieci.html)

       3️⃣...2️⃣...1️⃣...Internet” - to seria krótkich filmików składających się z kilku części (“Uzależnienie”, “Kontakty”, “Dane”, “Cyberprzemoc”). W pierwszej części przedstawiony jest problem, a kolejne dwie stanowią różne warianty zakończeń. (https://www.saferinternet.pl/…/materialy-m…/321internet.html)

       Zachęcamy do wspólnego obejrzenia animacji oraz do dyskusji z dziećmi 👨‍👩‍👧‍👦na tematy bezpiecznego korzystania z internetu.

       Zespół ds. profilaktyki i wychowania

      • Drodzy Przyjaciele!

      • Zakończyliśmy wczoraj Świąteczną zbiórkę darów dla mieszkańców domu "Fides". W związku z ogłoszonymi obostrzeniami (nauka zdalne wszystkich uczniów) nie liczyliśmy na tak hojną odpowiedź na naszą prośbę. Jesteśmy zachwyceni ponieważ zebraliśmy darów tyle samo, a może i troszkę więcej niż poprzednio. Kartony wypełniły słodycze, kawa, herbata, mąka, cukier, makarony, mięsne puszki... i środki higieny osobistej. Dodatkowo klasy siódme i chętni uczniowie z innych klas wrzucili do skrzynki "Świątecznej poczty" pięknie samodzielnie wykonane kartki wielkanocne. Wczoraj trafiły do odbiorców - mieszkańców domu "Fides". 
       Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy❤
       Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z opiekunem

      • Organizacja zajęć od poniedziałku 29 marca 2021

      •  

       Pojawiło się rozporządzenie Ministra w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

       W związku z tym od poniedziałku 29 marca 2021 zajęcia w oddziale przedszkolnym, klasach I-III i IV-VIII realizowane będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość za pośrednictwem platformy Google Classroom i Google Meet. O szczegółach zajęć zdalnych w oddziale przedszkolnym informować będzie wychowawca.

       Jednocześnie informujemy, iż na wniosek rodzica zgodnie z rozporządzeniem możliwe jest zorganizowanie zajęć zdalnych na terenie placówki w następujących przypadkach:

       1. Oddział przedszkolny:
        1. dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
        2. dzieci, których rodzice są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców dzieci, lub którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
       2. Uczniowie klas I-III:
        1. dzieci, których rodzice są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców dzieci, lub którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
       3. Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej:
        1. którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość
        2. którzy z uwagi na brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość nie mogą realizować tych zajęć w miejscu zamieszkania.

       Wniosek należy przesłać na skrzynkę mailową szkoły: szkola65@o2.pl

       Od poniedziałku 29 marca 2021 szkoła nie zapewnia obiadów.

       Ważne! Zgodnie z kalendarzem organizacji roku szkolnego 2020/2021 przerwa świąteczna rozpoczyna się w czwartek 1 kwietnia 2021 i potrwa do wtorku 6 kwietnia 2021. Zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze w tych dniach nie będą prowadzone.

       Z życzeniami zdrowia i wytrwałości w tym trudnym czasie,

       Dyrekcja SP6 w Malborku