• Aktualności

      • Zajęcia plastyczne "Moja droga do szkoły"

      • Podczas zajęć plastycznych pierwszaki pracowały w grupach. Dzieci wykonały mapę uwzględniającą poznane znaki drogowe oraz znaki ewakuacyjne.Humory jak widać dopisywały. Prace wyszły rewelacyjnie. Brawo klasa 1 a!

      • Z podwórka na boiska

      • 21 września uczniowie klas 4-6, brali udział w lekkoatletycznej impreziepod patronatem Orlen, "Z podwórka na boiska". Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: bieg integracyjny, bieg na 30 m, bieg przez płotki, bieg na 200 m, oraz sztafetach dziewcząt i chłopców. Impreza była bardzo dobrze zorganizowana. Oprócz konkurencji sportowych na zawodników czekały różne atrakcje. Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki, medale oraz dyplomy.

      • Co to jest "frotaż"?

      • O tym dowiadywali się uczestnicy kółka plastycznego. Trzeba było wyjść na "łowy" (szukaliśmy fajnych listków), wykonać frotaże i skomponować piękne dzieło. Sami oceńcie jak wyszły nam eksperymenty!

      • Świetlicowe zabawy

      • Początek jesieni to świetny czas na biegi z latawcami i zabawy na szkolnym podwórku. Te zabawy dają dzieciom wiele okazji do uśmiechu i zadowolenia, aż czasem nie chce się iść do domu!

      • Poznaj Polskę

      • Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urząd Miasta Malborka informuje, że Miasto Malbork znalazło się na liście wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

       LINK:

       https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/lista-wnioskow-rekomendowanych-do-dofinansowania-w-ramach-przedsiewziecia-poznaj-polske

       W dniu 27 sierpnia 2021 r. Minister Edukacji i Nauki poinformował o ustanowieniu przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę”, którego przedmiotem jest wsparcie finansowe organów prowadzących szkoły w zakresie przygotowania i przeprowadzenia w trakcie roku szkolnego wycieczek szkolnych. Zgodnie z zasadami przedsięwzięcia określonymi przez Ministra Edukacji i Nauki dyrektor mógł złożyć dla szkoły maksymalnie dwa wnioski o dofinansowanie wycieczki (jeden wniosek dla klas I-III oraz jeden wniosek dla klas IV-VIII).

       Na dofinansowanie przedsięwzięcia w 2021 r. Ministerstwo przewidziało łącznie kwotę 15 mln zł, a nabór wniosków ruszył 6 września 2021 r. i ma być prowadzony w trybie ciągłym do dnia 30 września 2021 r. lub do wyczerpania środków finansowych.

       Nauczyciele i dyrektorzy sporządzili w szkołach wnioski o udzielenie wsparcia finansowego na realizację wycieczek szkolnych i przekazali je do Urzędu Miasta Malborka już do dnia 6 września 2021 r.. Z uwagi na to, że o kolejności rozpatrywania wniosków decydowała data wpływu prawidłowo wypełnionego wniosku o dofinansowanie wycieczki w systemie teleinformatycznym, Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urząd Miasta Malborka jeszcze w dniu 6 września 2021 r. złożył wypełniony formularz o wsparcie finansowe.

       Dzięki sprawnemu działaniu szkół i urzędu już dzisiaj wiemy, że udało się pozyskać dofinansowanie do wycieczek szkolnych dla wszystkich złożonych wniosków, które z pewnością urozmaicą zajęcia lekcyjne uczniów:

       - Szkoły Podstawowej nr 1,

       - Szkoły Podstawowej nr 2,

       - Szkoły Podstawowej nr 5,

       - Szkoły Podstawowej nr 6,

       - Szkoły Podstawowej nr 8,

       - Szkoły Podstawowej nr 9.

       Całkowity koszt realizacji wniosku Miasta Malborka zaplanowano na kwotę 130 613 zł, z czego Miastu przyznano dofinansowanie w wysokości 84 414 zł, a kwota 46 199 zł będzie stanowiła wkład własny organu prowadzącego. Miasto Malbork planuje zapewnienie 20% finansowego wkładu własnego dla wszystkich szkół, a kwota przewyższająca 20% finansowego wkładu własnego będzie pokrywana przez wpłaty rodziców dzieci, które będą uczestniczyć w wycieczce.

       Wycieczki szkolne będą organizowane po podpisaniu porozumienia pomiędzy Ministrem Edukacji i Nauki, a Burmistrzem Miasta Malborka.

      • Zajęcia z klockami LEGO

      • Drodzy Rodzice! Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym w naszej szkole będą prowadzone zajęcia z LEGO "Robotyka dla Juniora", dla klas II i III oraz "Buduję i wiem" dla klas 0 i I.
       Zajęcia będą odbywały się w naszej szkole po planowanych lekcjach.
       Planujemy zajęcia we wtorki w następującym porządku:
       11:40-12:25 klasa I a,
       12:40-13:25 klasa II a i III a,
       13:25-14:20 klasa 0.

       Osoby chętne prosimy o zapisanie dziecka wraz z podaniem nr kontaktowego do rodzica/opiekuna u wychowawców w klasach lub pod nr tel. 691 676 008 do dnia 24.09.2021 r.
       Koszt zajęć wynosi 80,00 zł/ miesięcznie.

      • Urząd Miasta Malborka zaprasza na festyny

      • Dzień Dobry,

       zapraszam Państwa na dwa festyny, które odbędą się w ten weekend :) W załączeniu plakaty z programami

       W sobotę 18 września br. w ogrodzie Muzeum Miasta Malborka odbędzie się festyn z okazji Dni Funduszy Europejskich. Program zapowiada się bardzo interesująco zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będą stoiska podmiotów stworzonych dzięki środkom unijnym, prezentacje Centrum Edukacji Zawodowej, loteria fantowa, występy zespołów z MCKiE, wiele atrakcji dla dzieci - malowanie buziek, dmuchaniec, klocki, badminton, warsztaty balonowe itp. Niewątpliwą atrakcją będzie prezentacja autobusów elektrycznych MZK, a o godz. 14.00 darmowy przejazd po Malborku z przewodnikiem PTTK Oddział Przewodnicki im. Stefana Dubyny w Malborku.

       W niedzielę, 19 września 2021 r. w godzinach 12.30- 16.30 zapraszamy na Spotkania Sąsiedzkie  na Placu 3 Maja. W programie również moc atrakcji.

        

       Pozdrawiam

       Katarzynka Fabiańska

      • 82. rocznica napaści ZSRR na Polskę

      • 17 września 1939 r. wojska sowieckie weszły na tereny wschodniej Polski. Od tego momentu rozpoczęły się prześladowania polskiej ludności, aresztowania i zesłania na Syberię i do Kazachstanu. Wraz z władzami miasta, powiatu, służb mundurowych i innych organizacji upamiętniliśmy ten dzień składając kwiaty pod pamiątkową tablicą Sybiraków. Cześć ich pamięci!

      • Sprzątanie Świata

      • 17 września wzięliśmy udział w akcji Sprzątania Świata. Te działania dają nam świetną okazję do zabawy, ale i do refleksji nad stanem naszej najliższej okolicy. Pewne jest to, że o czystość środowiska powinniśmy dbać każdego dnia!

      • Wygraliśmy plebiscyt na ulubioną szkołę!

      • W tym tygodniu zostały opublikowane wyniki plebiscytu na ulubioną szkołę organizowanego przez ELeclerc. W nagrodę orzymaliśmy 240 ryz papieru! Dziękujemy wszystkim głosującym na nas, ELeclerc za organizację plebiscytu oraz pani Jadwidze i pani Agacie Piwowar za organizację transportu. No i oczywiście siłaczom z 8 A, którzy pomogli w noszeniu kartonów! Miło być miłą szkołą, to wielkie wyróżnienie dla nas!

      • Wybory Samorządu Uczniowskiego

      • 16 września odbyły się wybory członków Samorządu Uczniowskiego. Wszystkie procedury odbyły się sprawnie i bez zakłóceń, więc wybory są ważne! O wynikach możemy się przekonać z protokołu Komisji Wyborczej złożonej z przedstawicieli klas IV-VIII, umieszczonej w szkole. Pierwsze posiedzenie Samorządu odbędzie się 21 września, z uczestnictwem pana Dyrektora!

      • Nowe zasady fotografowania w placówkach oświatowych w czasie pandemii koronawirusa

      • W związku z nowymi zasadami organizacji pracy w Placówkach Oświatowych, jako firma współpracująca, chcielibyśmy przedstawić Państwu zasady, na których nasza obecność na terenie placówki będzie bezpieczna dla osób znajdujących się wewnątrz.
       Obecność przedstawiciela lub fotografa Mawi Foto Sp. z o.o. będzie się ograniczała wyłącznie do niezbędnych działań zgodnych z wcześniejszymi ustaleniami i podpisaną umową.
       Każdy pracownik Mawi Foto Sp. z o.o. jest przeszkolony w zakresie ochrony przeciw zakażeniu COVID 19. Będzie posiadał aktualne osobiste dane w zakresie spełnienia obecnych warunków epidemicznych. Ponad to, podczas pobytu w placówce oświatowej, będzie miał niezbędne środki ochrony.
       Zbliżanie do dzieci i personelu ma być utrzymane w zachowaniu dystansu min. 1,5 metra.
       Fotograf powinien mieć wyznaczone miejsce do pracy (fotografowanie) przez dyrektora placówki.
       Na miejscu pojedyncze klasy/grupy, będą fotografowane z zachowaniem ustalonego dystansu.

       Zapraszając do współpracy z góry dziękujemy za umożliwienie nam bezpiecznej pracy w Państwa
       Placówce w roku szkolnym 2021/22
       Z poważaniem Zarząd Mawi Foto

      • Zarządzenie Dyrektora w sprawie powołania Szkolnej Komisji Wyborczej do przeprowadzenia wyborów w dniu 29 września 2021 r. do Młodzieżowej Rady Miasta Malborka IX kadencji 2021-2023

      • Zarządzenie nr 2/2021/2022

       Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku

       z dnia 10 września 2021 r.

        

       w sprawie: powołania Szkolnej Komisji Wyborczej do przeprowadzenia wyborów

       w dniu 29 września 2021 r. do Młodzieżowej Rady Miasta Malborka IX kadencji 2021-2023

        

       Na podstawie Zarządzenia Nr 134/2021 Burmistrza Miasta Malborka z dnia 20 sierpnia 2021 r. w sprawie zarządzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Malborka zarządza się, co następuje:

        

       § 1.

       Powołuję Szkolną Komisję Wyborczą w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku do przeprowadzenia wyborów w dniu 29 września 2021 r. do Młodzieżowej Rady Miasta Malborka IX kadencji 2021-2023 w następującym składzie:

        

       1. Przewodniczący – Mariusz Dudek – przedstawiciel dyrektora szkoły,

       2. Zastępca Przewodniczącego – Patrycja Szklarczyk – uczennica klasy 8a

       3. Członek – Judyta Jezierska – uczennica klasy 8b

       4. Członek – Klaudia Zawadzka – uczennica klasy 7a

        

        

       § 2.

       1. Do zadań Okręgowej Komisji Wyborczej należy:

        1. przyjmowanie zgłoszeń kandydatów w terminie do 17.09.2021 godz. 14:00 r. i w miejscu ustalonym z dyrektorem szkoły,
        2. podanie do publicznej wiadomości informacji o liście kandydatów na radnych w danym okręgu wyborczym – szkole
        3. kampania wyborcza na terenie okręgu wyborczego – szkoły od 20.09.2021 do 27.09.2021 r.
        4. przygotowanie kart do głosowania (zgodnie z listą uczniów w szkole) 28.09.2021 r
        5. przeprowadzenie wyborów w okręgu wyborczym - szkole - 29.09.2021 r. od 9.00 do 14.00
        6. obliczenie wyników głosowana, sporządzenie protokołu oraz podanie wyników głosowania do wiadomości poprzez wywieszenie kopii protokołu w Szkołach - 30.09.2021 r.
        7. przekazanie oryginału protokołu do Biura Rady Miasta pok. 112 i 113 lub e mailem biurorady@um.malbork.pl

        

       § 3.

       Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

        

       § 4.

       Skład Okręgowej Komisji Wyborczej podlega podaniu do publicznej wiadomości przez wywieszenie na tablicy ogłoszeń i publikacji na stronie internetowej szkoły www.sp6malbork.edupage.org

        

       Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego
       Krzysztof Keński

      • Świetlicowi artyści w plenerze

      • Pogoda pozwala nam na świetne zabawy pod błękitnym niebem. Podczas zajęć świetlicowych zorganizowliśmy sobie mini plener malarski. Nareszcie można było popuścić wodze artystycznej fantazji i temperamentom!