• Aktualności

      • Szachiści walczą!

      • 29 stycznia w Gdańsku, nasi zawodnicy stoczyli kolejne boje w ramach I Pomorskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych. Brawa dla wszystkich za waleczność i ambicje, ale największe gratulacje należą się naszym dziewczynom! Julia już kolejny raz zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt oraz IV miejsce w tym turnieju. Karmelicie udało się uzyskać normę na V kategorię. Gratulacje!!! Dziękujemy też rodzicom za poświęcony czas i wspieranie dzielnych wojowników!!!

      • Koduj z Gigantami - szyfry i zagadki

      • Wystartowała rejestracja na bezpłatne warsztaty z programowania „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”, które patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski.

       Koduj z Gigantami, to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży od 7. do 19. roku życia. W 10. edycji zajęcia odbędą się zarówno w formie stacjonarnej w wybranych miastach w Polsce, jak i online! Wydarzenie odbędzie się w Malborku w terminie od 12 do 23 lutego 2022 r.

       Tym razem motywem przewodnim są Szyfry i Zagadki. Brzmi tajemniczo, prawda? I słusznie, bo przyjdzie Wam odkryć niejedną programistyczną tajemnicę!

       W trakcie zajęć uczniowie poznają podstawy programowania w środowiskach takich jak:

       - Scratch

       - Minecraft

       - App Inventor

       - C#

       - Python

       Warsztaty to doskonała okazja, aby rozpocząć przygodę z programowaniem i powtórzyć matematyczną wiedzę! Celem akcji jest promowanie idei nauki programowania oraz zwiększenie świadomości w zakresie nowych technologii już od najmłodszych lat!

       Zajęcia prowadzone są:

       Stacjonarnie:

       - Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft Education Edition

       - Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor

       - Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Python

       - Zajęcia odbywają się w blokach 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.

       Online:

       - Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch

       - Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch,

       - Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Python

       Liczba miejsc w grupach jest ograniczona! 

       Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie:  www.kodujzgigantami.pl

      • Nauczanie zdalne dla klas 5-8 od 27 stycznia

      • Decyzją Ministra Edukacji i Nauki od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

       Obserwując dane epidemiologiczne musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej w szkołach. Rośnie liczba chorych na koronawirusa. I to jest powód, dla którego musimy ograniczać naukę stacjonarną – powiedział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej w Sejmie.

       źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wraca-nauka-zdalna-do-konca-ferii-dla-uczniow-klas-v-viii-szkoly-podstawowej-i-szkol-srednich

      • Lekcja chemii

      • Metan, etan, propan, butan... - klasa 8 na lekcji chemii tworzyła modele węglowodorów i nie tylko…!!!

      • Informacja o ciekawych narzędziach od Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

      • Szanowni Państwo,
       Przygotowaliśmy narzędzie, które pomoże dbać o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników internetu również poza szkołą. Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE – mOchrona to rozwiązanie wspierające ustalanie reguł dotyczących korzystania z sieci i aplikacji oraz pozwalające rodzicom (opcjonalnie) na dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Można ją pobrać bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery.

       Więcej informacji o naszym nowym narzędziu można znaleźć na stronie: https://ose.gov.pl/mochronahttps://ose.gov.pl/mochrona 
       Zachęcamy również do zapoznania się z aktualnością: https://ose.gov.pl/aktualnosci/wpis/5-pytan-o-aplikacje-mochrona 

       Z serdecznymi pozdrowieniami
       Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna
       nask.pl | ose.gov.pl | osehero.pl I it-szkola.edu.pl
       Facebook OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

      • Szczepmy się!!!

      • Wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki, zachęcamy do szczepień przeciw COVID-19. Na terenie szkoły udostępniliśmy plakaty dotyczące szczepień dzieci i młodzieży. Plakaty zawierają kody QR, które odsyłają do ważnych informacji o szczepieniach. Rozwiązanie to ułatwi Państwu zapoznanie się z materiałami. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienie-przeciwko-covid-19 

       Przypominamy również, że wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/trzecia-dawka-dla-wszystkich-doroslych

       Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw grypie osób pełnoletnich na podstawie dotychczasowej organizacji szczepień u osób uprawnionych. Nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę już od listopada 2021 r. Szczegółowe informacje w tej sprawie są dostępne na stronie: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype

      • Zebrania i konsultacje - odwołane

      • Planowane na dzień 25 stycznia (wtorek) zebrania i konsultacje zostają odwołane ze względu na aktualną sytuację związaną z zakażeniami COVID-19 w naszej szkole.

       Mam nadzieję, że sytuacja szybko się unormuje i będziemy mogli spotkać się na zebraniach w lutym jeszcze przed feriami zimowymi. Będziemy Państwa informować o nowym terminie.

       Gdyby zaszła konieczność kontaktu z nauczycielem proszę o skorzystanie z e-dziennika.

       Jednocześnie na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki przesyłam Państwu informację dotyczącą profilaktyki chorób zakaźnych:

       Wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP.

       Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/trzecia-dawka-dla-wszystkich-doroslych.

       Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw grypie osób pełnoletnich na podstawie dotychczasowej organizacji szczepień u osób uprawnionych. Nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę już od listopada 2021 r.

       Szczegółowe informacje w tej sprawie są dostępne na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype,

       Dodatkowe informacje dotyczące szczepień znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienie-przeciwko-covid-19 na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

        

       Dyrektor Szkoły

       Krzysztof Keński

      • Zajęcia zdalne od 18 stycznia 2022 w wyznaczonych klasach

      • [aktualizacja z dnia 19 stycznia 2022]

       W związku ze stwierdzeniem w dniach 17 i 18 stycznia 2022 zakażenia Sars-Cov-2 u 4 osób w naszej szkole uczniowie wymienionych poniżej klas przechodzą na zdalny tryb nauki:

       klasa 5a - od 18 stycznia do 27 stycznia 2022

       klasy 1a, 6a i 8b - od 18 stycznia do 23 stycznia 2022

       klasy 4a i 8a - od 18 stycznia do 24 stycznia 2022

       klasa 7a - od 19 stycznia do 24 stycznia 2022

       Czas trwania trybu zdalnego uzależniony jest od daty ostatniego kontaktu z osobą zakażoną.

        

        

      • Grand Prix Juniorów w Tczewie

      • 15 stycznia nasi szachiści wystartowali w kolejnym turnieju. Gratulacje dla Igora, który zdobył 7 miejsce (4 w kategorii chłopców) i dla Natana za zdobycie 16 miejsca (11 w kategorii chłopców) w Grand Prix Juniorów! Brawa za waleczność, świetnie reprezentujecie naszą szkołę!!! Dziękujemy Waszym rodzicom za zaangażowanie i wsparcie! Stanowicie fajną rodzinną drużynę!

      • "Mój robot"

      • Podczas zajęć plastycznych uczniowie klasy pierwszej wykonali roboty z surowców wtórnych. Zadanie wyzwoliło w dzieciach ekspresję twórczą oraz umiejętność pracy w grupie w miłej i życzliwej atmosferze. Przyklejając kolejny element dzieci rozbudzały swoją wyobraźnię i kreatywność. Zapraszamy do obejrzenia prac naszych pomysłowych uczniów z klasy l A !!!

      • Tylko dla dziewcząt

      • 13 stycznia Fundacja Wsparcie na Starcie - zdrowe piersi przeprowadziła pogadankę dla dziewcząt z klas: VII i VIII. Bardzo dużo ciekawych i przydatnych informacji.

      • Szkolny doradca zawodowy

      • Zapraszamy na kolejny #ZawodowyStream. Tym razem tematem jest "Być naukowcem, czyli biologia u progu nieznanego".
       Czwartek 13 stycznia, godz. 18:00
       https://www.youtube.com/watch?v=SBtiVU4y6go

      • Dni wolne - 6 i 7 stycznia i powrót do nauki stacjonarnej 10 stycznia

      • Dni 6-7 stycznia 2022 (czwartek-piątek) są dniami wolnymi od zajęć. W tych dniach sekretariat szkoły będzie nieczynny. W razie potrzeby kontaktu prosimy korzystać z poczty elektronicznej szkola65@o2.pl

       Zgodnie z dotychczasowymi decyzjami Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji i Nauki powrót do nauki stacjonarnej na terenie szkoły przypada na poniedziałek 10.01.2022 r. Zapowiadana jest konferencja prasowa - gdyby ogłoszono zmiany w tej kwestii, będziemy Państwa informować na stronie szkoły i za pośrednictwem e-dziennika.


       Aktualizacja

       Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Oznacza to m.in. zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu.

       Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.  Ferie dzieci i młodzieży z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego rozpoczną się 14 lutego.


       Dyrektor Szkoły

       Krzysztof Keński

      • Pierwsze zajęcia kółka plastycznego w nowym roku

      • 3 stycznia w naszej szkole odbyły się zdalne zajęcia. Pierwsze zajęcia kółka plastycznego poświęciliśmy zimowym (śnieżnym) sportom, przecież czekamy na zimową olimpiadę! Zadaliśmy sobie pytanie: jakie zimowe dyscypliny sportowe pamiętamy i jakie możemy dodać do tych, olimpijskich. Oto nasze prace, wykonane w programie Paint. Mamy nadzieję, że się Wam spodobają!