• Nasze potyczki szachowe

• 27 października nasi kółkowicze szachowi walczyli o Grand Prix Juniorów w VII turnieju w Tczewie. Dzielnie walczyliśmy i świetnie się bawiliśmy. Fajnie, że nasi najmłodsi zawodnicy mogli rywalizować z klubowiczami. Nie udało nam się zdobyć kwalifikacji, ale ważna była walka, sportowy duch, nowi znajomi i świetna zabawa! Byliście wspaniali!!!

• Wszystkiego Najlepszego dla Polski!

• 26 października wraz z mieszkańcami naszego miasta i jego władzami świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystości wysłuchaliśmy pięknych wierszy (jeden w wykonaniu samego pana wicedyrektora), obejrzeliśmy film z życzeniami dla ojczyzny od naszych najmłodszych uczennic i uczniów, mali wykonawcy śpiewali wraz z publicznością pariotyczne pieśni. Na koniec wjechały ogromne torty, których kawałek mógł uszczknąć każdy obecny. Było bardzo podniośle i czasem śmiesznie, jak to podczas urodzin. Uroczystość zapamiętamy w swych sercach na długo. Dziękujemy wszystkim wykonawcom i gościom. Gratulacje dla pani Marty Detmer za tak wspaniały koncert! Uroczystość sfinansowana została przez Malborskie Centrum Edukacji i Sportu przy wsparciu finansowym SP6 i Rady Rodziców.  (Zdjęcia możecie zobaczyć w galerii Urodziny Polski.)

• Roboty znów w naszej szkole

• 24 października przyjechały do nas roboty. Tym razem poznawaliśmy tajniki mechaniki - przekładnie i ich działanie. Nie było łatwo, ale ciekawie. Nasze roboty stoczyły pasjonujące boje w przeciąganiu liny.

Spotkanie z robotyką zakończyło Tydzień Kodowania 2018 w naszej szkole. Następna okazja już w grudniu w ramach ogólnoświatowej akcji "Hour of Code"! (Zdjęcia w galerii października.)

• O życiu sów

• W dniu 19.10.2018 r. odbyły się warsztaty z biologii "O życiu sów", które prowadziła pani Ewelina Kurach z Fundacji w Gdańsku.Nasi uczniowie poznali wiele ciekawostek z życia tych ptaków. Mieli też możliwość obejrzeć ciekawe eksponaty.

• Code Week

• 20 października wzięliśmy udział w międzynarodowej akcji propagującej programowanie. W tym roku w naszej szkole 17 uczennic i uczniów bawiło się szyframi, odgadywaniem dróg do celu, sortowaniem liczb i zadaniami komputerowymi. Miło donieść, że również dzięki naszej akcji, Polska zajęła II miejsce w świecie jeśli chodzi o liczbę inicjatyw. Ustępujemy jedynie Włochom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom!!!

• Mistrzynie unihokeja!

• 27 września zdobyliśmy tytuł Mistrzyń Malborka. 15 października nasza drużyna w składzie: Patrycja Mikuła, Amelia Pidek, Zosia Gacek, Kasia Reksa, Magdalena Kalinowska, Wiktoria Latkiewicz, Julia Gałązka, Patrycja Szklarczyk, Lena Gustaw, Daria Gorjainow, Agata Garbala i Julia Szmidt, wywalczyła tytuł Mistrzyń Powiatu Malborskiego! Gratulacje dla MISTRZYŃ i pani trener Beaty Filut!!! JESTEŚCIE WIELKIE!!!

• Było tuż, tuż...

• 09 października nasi szachiści zremisowali z reprezentacją Kwidzyna. Niestety remis dał nam drugie miejsce w drużynowych półfinałach województwa pomorskiego. Byliśmy naprawdę blisko... Dzięki za wysiłek i sportową postawę Julce Gałązce, Patrycji Szklarczyk, Darii Gorjainow i Kosmie Magierze!!! JESTEŚCIE WIELCY!!!

• Mistrzostwo powiatu nasze!

• 05 października nasza drużyna w składzie: Kosma Magiera, Julia Gałązka, Patrycja Szklarczyk i Daria Gorjainow, po raz kolejny wywalczyła tytuł Drużynowego Mistrza powiatu malborskiego, zdobywając komplet punktów! Drużyna gimnazjalna: Marek Jaroszyński, Magdalena Gałązka i Justyna Stec startowała w osłabieniu, ale walczyła dzielnie. Justyna zdobyła komplet punktów! GRATULACJE I DZIĘKI ZA WYSIŁEK! (Zdjęcia w galerii października.)