• "Żuławiaczek" i "Nigra crux mala crux"

• Dnia 14 grudnia uczniowie Szkolnego Koła Regionalnego "Żuławiaczek" zwiedzili najważniejszą wystawę ostatnich lat w zamku malborskim "Nigra crux mala crux. Czarna i biała legenda zakonu krzyżackiego”. Po wystawie oprowadzała ich pani Małgorzata Daniluk -  opiekun zamkowego  Wolontariatu ",,,In omnibus ... We wszystkim", która opowiedziała o zjawisku instrumentalnego wykorzystania historii zakonu krzyżackiego. Uczniowie z dużą uwagą słuchali opowieści pani Małgorzaty i podziwiali zebrane tam eksponaty. Dowiedzieli się także, że wystawa została specjalnie przystosowana dla osób niewidzących. Uczniowie bardzo zadowoleni wrócili do szkoły. Dziękujemy pani Małgorzacie Daniluk za wspaniałą lekcję historii!

• Serdeczne kondolencje

• Naszej koleżance składamy wyrazy szczerego współczucia z powodu śmierci Taty. Żadne słowa nie złagodzą cierpienia z którym przyszło Ci się mierzyć, ale pragniemy, abyś poczuła nasze wsparcie. Uczuciami i myślami jesteśmy z Tobą i Twoją rodziną! Cała społeczność szkoły życzy spokoju i siły w tych tragicznych dniach!

• Mali ludzie uczą się wielkich czynów

• 12 grudnia Zającia z panią Pielęgniarką uczyły ważnych rzeczy. Gdy spotkasz osobę wymagającą pomocy: zabezpiecz miejsce wypadku, zapytaj o zdrowie, zadzwoń pod 112 i ratuj jak tylko potrafisz! To ważne zasady, które już uratowały wiele osób. Każdy może zostać bohaterem!!! Czy też to potrafisz?

• Zebrania klasowe i konsultacje

• Zapraszamy rodziców na zebrania i konsultacje, które odbędą się 12 grudnia (wtorek)

• 15:45 - 16:15 - zebranie klasy IIa
              • 16:00 - 16:30 - zebrania klas 0a, Ia i IIIa
              • 16:15 - 16:45 - zebrania klas 4 - 8
              • 16:45 - 17:45 - konsultacje z nauczycielami przedmiotów
            • MAMY MISTRZÓW POLSKI!!!

• Nasi uczniowie zrzeszeni w Malborskim Klubie Kyokushin Karate, 09 grudnia wzięli udział w XX Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Kujawy IKO Cup. No i mamy świetne wiadomości! Igor Komasara w kategorii kata - kadetów, zajął I miejsce, a jego brat Natan w kategorii kumite - kadetów młodszych, III miejsce! Wielkie brawa i gratulacje dla naszych Mistrzów!!!

• Choinki 3D w III A

• 08 grudnia Do Świąt zostało już tylko 16 dni! Spędźmy je wspólnie i sprawmy, aby ten czas oczekiwania stał się doskonałą zabawą. Wyjątkowe choinki 3D w wykonaniu uczniów III A umilą świąteczne odliczanie!

• Zimowa wycieczka

• 07 grudnia uczniowie klas 0 – III wyruszyli na wycieczkę do Zaciszka Kociewskiego. Warsztaty Bożonarodzeniowe rozpoczęły się od przeczytania świątecznego listu i otwarcia okienka w kalendarzu adwentowym. Następnie uczniowie udali się w podróż na Hobby Horsach pokonując tor przeszkód. Na uczniów czekała również moc innych atrakcji: dekorowanie pierników, ozdabianie ozdoby świątecznej, seans filmowy z popcornem i ciepłą herbatką oraz wspólnie zjedzony posiłek. To był magicznie spędzony dzień!!!

• Olimpiada Matematyczna Juniorów

• Miło nam donieść, że w dniu 04 grudnia nasz uczeń Igor Filipczak zakwalifikował się do II stopnia XIX Olimpiady Matematycznej Juniorów jako jedyny z naszego miasta! To świetny sukces w tak trudnej dziedzinie jaką jest królowa nauk. Brawo Igor! Gratulujemy i trzymamy kciuki już w styczniu!!!

• Mikołajki

• 06 grudnia odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj. Głęboko zaglądał w oczy każdego dziecka, upewniając się czy dzieci były aby na pewno, grzeczne w tym roku. Jak się okazało, na prezenty zasłużyli wszyscy, nawet panie wychowawczynie! Każdy chciał się przytulić do świętego, usiąść na kolankach i podziękować za podarunki. Dziękujemy Mikołajowi i jego świcie elfów, za tak wesołe odwiedziny! Zapraszamy za rok!

• Zeróweczka w Szkole Łacińskiej

• 06 grudnia Warsztaty świąteczne w Szkole Łacińskiej przedszkolaki rozpoczęły od sesji zdjęciowej. Dzieci zaśpiewały piosenkę o Mikołaju, wykonały pierniki, a później ozdobę świąteczną - bałwanka. Brały również udział w zabawie i odpowiadały na pytania.

• Zostań wolontariuszem WOŚP

• Za malborskim sztabem WOŚP przytaczamy najważniejsze informacje dla przyszłych wolontariuszy.

32. Finał WOŚP zagra już 28 stycznia! Jak zostać wolontariuszem/wolontariuszką WOŚP?

* zaloguj się lub zarejestruj przez https://iwolontariusz.wosp.org.pl/

* wybierz nasz sztab - 4310

* poczekaj na akceptację zdjęcia przez Fundację a następnie na kontakt z naszej strony

Pamiętaj, że w tym roku ferie zimowe rozpoczynają się w finałowy weekend więc porozmawiaj ze swoją rodziną na temat waszych planów, bo rezygnacja z wolontariatu w ostatnim momencie pozbawia nas możliwości dodania nowego wolontariusza. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 grudnia! #malbork #wosp #wospMalbork #32finalWOSP

• Międzyszkolna Olimpiada wiedzy o HIV i AIDS

• 05 grudnia w Zespole Szkół nr 4 w Malborku odbyła się Międzyszkolna Olimpiada wiedzy o HIV i AIDS. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice. Miło nam poinformować że III miejsce zajęła Iza Sobczyńska z klasy 8A. GRATULUJEMY!!!

• Nasza mistrzyni!

• 03 grudnia Karmelita Magiera zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorek, w kategorii do lat 10 w szachach błyskawicznych. Brawa i gratulacje!

• Warsztaty przygotowywania pizzy

• 05 grudnia uczniowie klasy IV A wzięli udział w warsztatach przygotowywania pizzy. Najpierw dowiedzieliśmy się z czego składa się ciasto, jakie składniki układamy na pizzy. Potem otrzymaliśmy czapki kucharza i przygotowaliśmy autorskie pizze. Było pysznie!!!

• Odliczanie do świąt

• 1 grudnia klasa II a zaczęła odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. Naszym pierwszym zadaniem z kalendarza adwentowego było ubranie choinki. Zadanie wykonane!