• Dzień Głośnego Czytania także u nas

• 29 września w akcji wzięli udział uczniowie zerówki, klasy I i III (słuchający) i uczniowie kl. VII A (czytający). A to jeszcze nie koniec, bo lubimy, gdy czytają nam inni. Może i Ty się przyłączysz? #dzienglosnegoczytania

• Alarm przeciwpożarowy

• 29 września odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci kierowane przez panie nauczycielki, opuściły szkołę w rekordowym czasie 56 sekund! Nadzorujący naszą akcję panowie strażacy i pan dyrektor byli bardzo zadowoleni z takiego wyniku. Brawo!

• Nasza wizyta w teatrze

• 27 września uczniowie z klasy VIII, VII  i VI byli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Obejrzeli spektakl pt. "Balladyna" na motywach dramatu Juliusza Słowackiego. Historia dwóch sióstr Aliny i Balladyny, w których zakochuje się książę Kirkor, poruszyła serca uczniów. W sztuce nasi widzowie odnaleźli wątki baśniowe, legendy i czary. Zadowoleni z wyjazdu, wrócili do Malborka.

• Wybory do samorządu klasowego w III A

• Dnia 22 września 2023 roku w klasie III A odbyły się wybory do samorządu klasowego. Wybory poprzedziła tygodniowa kampania wyborcza, w trakcie której kandydaci przedstawiali swoje programy. Wszystkie propozycje były bardzo ciekawe, kreatywne i zachęcające do głosowania.
              W tajnym głosowaniu do samorządu klasy 3a zostali wybrani: Karmelita, Maks, Patrycja, Natan i Franek.
              Gratulujemy!

• Pomorskie Żagle Wiedzy

• 22 września uczniowie kl. VIII w ramach projektu "Pomorskie Żagle Wiedzy - wsparcie regionalne" udała się do Pucka, aby wziąć udział w morsko-żeglarskim pikniku edukacyjnym w ramach II Pomorskich Regat o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Podczas pikniku uczniowie zapoznali się z budową statku, nauczyli się wiązać węzły żeglarskie, oraz sprawdzili swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.

• Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego

• 21 września odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu, którym kierowała Komisja Wyborcza, wzięły udział dzieci ze wszystkich klas. Miło nam poinformować o tym, że Przewodniczącą Rady została Nadia z klasy 8 A. Gratulujemy! W przyszłym tygodniu odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady, na którym dojdzie do podziału funkcji poszczególnych członków. Czekamy w wielkim napięciu.

• Puchar Polski Gier Edukacyjnych Online

• Zachęcamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w Pucharze Polski Gier Edukacyjnych. Puchar odbywa się na portalu "Kurnik", więc można grać w zaciszu domowym. Uczestnikami mogą być uczennice i uczniowie z klas 1 - 8. Gry turniejowe to: SZACHY, WARCABY, DOMINO, LITERAKI (SCRABBLE), CHIŃCZYK. Przeczytajcie regulamin i dołączcie do Pucharu! W razie kłopotów pomoże Wam opiekun kółka szachowego, pan Mariusz Dudek.

• Sprzątamy świat!

• 15 września "Sprzątanie łączy ludzi" pod takim hasłem odbyła się 30. akcja Sprzątanie Świata. Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję. Ogromne brawa dla małych i większych rączek, które z dużym zaangażowaniem ruszyły do sprzątania Ziemi oraz dla pani Gosi, która zorganizowała naszą akcję!!!

• Zajęcia edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej

• 15 września podczas zajęć dzieci wysłuchały i obejrzały teatrzyk kamishibai pt. "Smok Wawelski". Następnie kolorowały obrazki ze smokami i dinozaurami, które później ożywiały, wykorzystując technologię cyfrową.

• Zajęcia edukacyjne w bibliotece szkolnej

• 14 września  dzieci poznały pracę bibliotekarza, zapoznały się z zasadami obowiązującymi w bibliotece, oglądały książki. Wzięły również udział w zajęciach plastycznych - projektowały i kolorowały okładkę swojej książki.

• Aktywna klasa I a

• Dnia 14.09.2023 r. w klasie pierwszej psycholog szkolny przeprowadził zajęcia warsztatowe o charakterze integracyjno-adaptacyjnym. Uczniowie rozwijali umiejętności komunikacyjne, oraz zdolność podejmowania współpracy, przy wykorzystaniu aktywnych metod pracy.

• Plac zabaw zdobyty przez klasę IV

• 13 września uczniowie klasy IV w ramach działań integracyjnych z nowym wychowawcą wybrali się "zdobyć" nasz nowy malborski plac zabaw. Były huśtawki, zjeżdżalnie, trampoliny i wiele różnych atrakcji. Po zabawie w ten upalny dzień schłodziliśmy się pysznymi lodami!

• Serdeczne kondolencje

• Naszej koleżance, pracownicy szkoły składamy wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Mamy. Szczególnie w tych ciężkich chwilach jednoczymy się i wspieramy w bólu. Życzymy siły potrzebnej do pojednania się z myślą o tak wielkiej stracie ukochanej osoby!

• Zebrania z rodzicami odbędą się 7 września 2023 r. (czwartek).

Oddział przedszkolny godz. 16.00

Klasy I-III godz. 16.30