• Aktualności

  • Aktualności

            • Rekrutacja uzupełniająca

            • Szanowni Rodzice!

              Mamy jeszcze wolne miejsca w klasie „0”! Zapraszamy do udziału w rekrutacji uzupełniającej – to szansa dla wszystkich, którzy spóźnili się z wnioskiem lub wcześniej nie spełniali kryteriów zamieszkania. Jeśli znacie kogoś, kto szuka świetnego miejsca dla swojego dziecka, dajcie mu znać! Czekamy na Wasze pociechy pod opieką pani Iwonki.

            • Konik Szachowy - wyniki

            • 15 kwietnia 2026 r. pojawiły się wyniki ogólnopolskiego konkursu rozwiązywania zadań szachowych.
              Miło nam poinformować, że dwóch szachistów naszej szkoły zdobyło tytuł laureata, a troje zostało wyróżnionych za ponadprzeciętne osiągnięcia. To rezultaty lepsze od tych z jesiennej tury konkursu!
              Wszystkim naszym szachistkom i szachistom gratulujemy osiągniętych wyników! Dziękujemy również rodzicom za dopingowanie swoich pociech, wspieranie ich wysiłków oraz pomoc w kształtowaniu ducha zdrowej rywalizacji!
              Niestety nasza szkoła nie została ujęta w ogólnopolskim rankingu szkół. Konkurs wymagał pięciu osób startujących w danej kategorii.

            • Kruche ciastka dziadka Heńka 

            • 13 kwietnia 2026 r. w SKR Żuławiaczek można było poczuć prawdziwego ducha tradycji! 
              Uczniowie zmierzyli się z legendarnym przepisem dziadka Heńka z Żuław – a kto zna Żuławy, ten wie, że tam nawet wiatr niesie aromat masła i domowego ciasta. 
              Wyrabianie kruchego ciasta okazało się nie lada wyzwaniem – trochę mąki na stole, trochę na rękach (i pewnie też na nosie), ale jak to mówią: bez pracy nie ma ciasteczka! Na szczęście nasi młodzi cukiernicy spisali się znakomicie i pokazali, że mają nie tylko siłę w rękach, ale i serce do tradycji.
              Efekt? Ciasteczka tak kruche, że aż dziadek Heniek z dumą by przytaknął gdzieś tam nad żuławskimi polami. A my już wiemy jedno – w SKR Żuławiaczek rosną przyszli mistrzowie wypieków!

            • Projekt klasowy – Afryka

            • 10 kwietnia 2026 r. Uczniowie klasy III A wzięli udział w wyjątkowym projekcie poświęconym Afryce.
              Podczas zajęć dzieci obejrzały ciekawe filmiki, poznały fascynujące ciekawostki oraz dowiedziały się, jakie państwa należą do tego niezwykłego kontynentu.
              Nie zabrakło także pracy twórczej – uczniowie przygotowali piękne, kolorowe plakaty, które wspaniale przedstawiają zdobytą wiedzę. 
              To była świetna okazja do nauki poprzez zabawę i rozwijania ciekawości świata!

            • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

            • 09 kwietnia 2026 r. uczniowie klasy VI A w składzie: Liliana, Olaf i Sebastian wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 
              Gratulujemy Wam wiedzy i umiejętności poruszania się rowerem!

            • Zajęcia w Mediatece

            • Dnia 9 kwietnia 2026 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Mediatece. 
              Podczas spotkania wysłuchały opowieści o kłótliwych zebrach, odpowiadały na pytania oraz oglądały filmik poświęcony tym zwierzętom.
              W ramach zajęć plastycznych każde dziecko kolorowało obrazek zebry. 
              Był to bardzo ciekawy i pełen wrażeń dzień.

            • Wolontariusze poszukiwani

            • "Fundacja Hospicjum Malborskie serdecznie zaprasza młodzież z malborskich szkół do dołączenia do hospicyjnego wolontariatu, liczącego obecnie kilkanaście osób w wieku 12-17 lat. 
              Codzienna podstawowa działalność hospicjum polega na opiece nad osobami chorymi paliatywnie w ich domach. Opiekę tę pełni wykwalifikowany personel (lekarze, pielęgniarki). 
              Jest jednak także obszar działania fundacji, którego podstawą są wolontariusze. To udział w akcjach charytatywnych oraz festynach w celu propagowania idei domowej opieki, informowanie o istnieniu fundacji i kwestowaniu na rzecz fundacji i jej pacjentów. Wolontariusze nie mają kontaktu z pacjentami hospicjum. 
              Opiekunami wolontariatu młodzieżowego są pedagodzy szkolni. Udział w zajęciach i spotkaniach wolontariatu potwierdzane są zaświadczeniami.
              Pierwsze tegoroczne spotkanie odbędzie się 10 kwietnia (piątek) w godzinach 15:00 - 17:00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Malborku (sala nr 04).
              Serdecznie zapraszam
              Marta Dorobek
              Fundator Fundacji Hospicjum Malborskie"

            • Wesołych, zdrowych i bezpiecznych świąt!!!

            • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności. 
              Niech moc wiosennego nastroju przyniesie pomyślność, a świeżość wiosny niech napełni Państwa serca nową energią!!!

            • Niebieska piątka dla autyzmu!

            • 01 kwietnia 2026 r. uczniowie klasy czwartej i szóstej zaprezentowali wyjątkowe przedstawienie z okazji  Dnia Świadomości Autyzmu, który obchodzimy 2 kwietnia.
              Młodzi aktorzy spisali się wspaniale. Z ogromnym zaangażowaniem, wrażliwością i odwagą przekazali ważne przesłanie o akceptacji, zrozumieniu i empatii wobec osób w spektrum autyzmu. 
              Jesteśmy z nich bardzo dumni! Nasza szkoła solidaryzuje się z osobami ze spektrum – dziś symbolicznie „przybijamy niebieską piątkę”, pokazując, że każdy zasługuje na szacunek, wsparcie i miejsce wśród nas.
              Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia!

            • Rozstrzygnięcie konkursu

            • 01 kwietnia 2026 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ogłosili wyniki konkursu na najpiękniej udekorowaną klasę. W głosowaniu wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV–VIII, a zwycięzcą został gabinet klasy VII A. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w upiększanie szkolnego otoczenia!
              Szczególne podziękowania kierujemy do Natana z klasy V A za pomysł i przeprowadzenie konkursu oraz do Igora z klasy VII A za nieocenioną pomoc i wsparcie w jego realizacji.