• Programowanie w klasie VIIIA

• Kto potrafi zmusić komputer o wykonanie tych poleceń? Wystarczy trochę uwagi i pomysłowości. Klasa VIIIa zmierzyła się z językiem programowania Python. Każdy może spróbować swoich sił w programowaniu komputera. Ciekawe, kto sprosta temu zadaniu?

• Internetowy Puchar Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach

• 10 maja zakończyły się rozgrywki. Nasza niewielka reprezentacja dokonała wielkich rzeczy. Kosma zajął 12 miejsce w województwie, Julia 25 miejsce, ale wśrod dziewczynek - 5! Trzeba zaznaczyć, że w turnieju grało aż 291 szachistów. Dzięki nim, nasza szkoła uplasowała się na 26 miejscu wśród 115 uczestniczących. Gratulacje za dokonania i ogromne podziękowania za wysiłek! BRAWO!!!

• Lekcja angielskiego

• Znakomite projekty z języka angielskiego wykonali uczniowie z klasy IIIA :) Pozostałe zdjęcia można zobaczyć w galerii maja.

• Syreny z klasy IIIA

• Takie piękne syrenki powstały podczas zdalnych zajęć plastycznych w klasie IIIA. Podziwiajcie! Oczywiście wszystkie zdjącia w galerii maja.

• Dzień mojej flagi

• Po dniu naszej flagi narodowej 2 maja, nasi plastycy zaproponowali własne flagi. Na flagach uwidoczniają się nasze najfajniejsze pragnienia, wyrażone barwami i symbolami. Zobaczcie, jakie nowe flagi powstały podczas zajęć kółka plastycznego!

• Plastyka w IIA

• Przez ponad tydzień uczniowie klasy II realizowali projekt "Mój wymarzony dom”. W pierwszym etapie, dzieci jak wytrawni architekci, tworzyły projekty domów na kartce. Następnie swoje niesamowite pomysły realizowały w rzeczywistości. Gratulujemy kreatywności i doceniamy precyzję wykonania. Prace są rewelacyjne. Koniecznie obejrzyjcie. Wszystkie prace w galerii maja, a tutaj tylko maleńka próbka.

• Ważny komunikat - wideokonferencja w programie Meet!

•

Z doniesień prasowych wynika, że w Polsce pojawił się, na szczęście w nielicznych przypadkach, problem związany z korzystaniem z funkcji "Dołącz z dźwiękiem z telefonu" w programie Meet.

Problem polega na tym, że po wybraniu opcji "Dołącz z dźwiękiem z telefonu" i podaniu swojego numeru telefonu naliczana jest wysoka opłata za połączenie telefoniczne.

Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z Google i otrzymaliśmy odpowiedź, że opcja ta nie zostanie wyłączona, gdyż Meet wykorzystywany jest również przez firmy:

"Dzień dobry, niestety na tę chwilę nie. Pakiet G-Suit na co dzień przeznaczony jest dla biznesu i nadal w większości wykorzystywany jest przez firmy. Opcja dołącz przez telefon umożliwia rozmowę telefoniczną z wieloma przedsiębiorcami równocześnie.I z tym wiążą się opłaty."

W związku z powyższym prosimy wszystkich użytkowników uczniów/rodziców,

nauczycieli/, aby nie używali funkcji “Dołącz z dźwiękiem z telefonu” i w żadnym wypadku nie podawali swojego numeru telefonu.

BEZPŁATNE korzystanie z wideokonferencji odbywa się po kliknięciu w link udostępniony przez nauczyciela i wybraniu opcji DOŁĄCZ (jak na obrazku).

W razie pytań prosimy o kontakt.

• Wynalazki w klasie IIIA

• Tym razem podczas lekcji plastyki uczniowie z klasy III tworzyli wynalazki.
              Wśród nich znalazły się wynalazki, które pomagają przy segregacji śmieci, przydają się przy odrabianiu lekcji, ciekawy podajnik do gumek, łapacz pająków, lampiony ze słoika, samolot bojowy, grzebień z szamponem oraz wynalazek do pielęgnacji roślin i wyprowadzania psa. Gratulujemy wyobraźni! Wszystkie zdjęcia w galerii maja.

• Fantastyczne!!!

• Tym razem dzieci z kółka plastycznego bawiły się rzeźbieniem. Tematem były fantastyczne zwierzęta. Praca nie była taka łatwa, trzeba było wielkiej pomocy rodziców, ale dawała sposobność do rodzinnej zabawy. Fantastycznie spisały się: Misia, Maks, Miłosz i ich rodzice! Jesteście FANTASTYCZNI!!!