• Choinki 3D w III A

• 08 grudnia Do Świąt zostało już tylko 16 dni! Spędźmy je wspólnie i sprawmy, aby ten czas oczekiwania stał się doskonałą zabawą. Wyjątkowe choinki 3D w wykonaniu uczniów III A umilą świąteczne odliczanie!

• Zimowa wycieczka

• 07 grudnia uczniowie klas 0 – III wyruszyli na wycieczkę do Zaciszka Kociewskiego. Warsztaty Bożonarodzeniowe rozpoczęły się od przeczytania świątecznego listu i otwarcia okienka w kalendarzu adwentowym. Następnie uczniowie udali się w podróż na Hobby Horsach pokonując tor przeszkód. Na uczniów czekała również moc innych atrakcji: dekorowanie pierników, ozdabianie ozdoby świątecznej, seans filmowy z popcornem i ciepłą herbatką oraz wspólnie zjedzony posiłek. To był magicznie spędzony dzień!!!

• Olimpiada Matematyczna Juniorów

• Miło nam donieść, że w dniu 04 grudnia nasz uczeń Igor Filipczak zakwalifikował się do II stopnia XIX Olimpiady Matematycznej Juniorów jako jedyny z naszego miasta! To świetny sukces w tak trudnej dziedzinie jaką jest królowa nauk. Brawo Igor! Gratulujemy i trzymamy kciuki już w styczniu!!!

• Mikołajki

• 06 grudnia odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj. Głęboko zaglądał w oczy każdego dziecka, upewniając się czy dzieci były aby na pewno, grzeczne w tym roku. Jak się okazało, na prezenty zasłużyli wszyscy, nawet panie wychowawczynie! Każdy chciał się przytulić do świętego, usiąść na kolankach i podziękować za podarunki. Dziękujemy Mikołajowi i jego świcie elfów, za tak wesołe odwiedziny! Zapraszamy za rok!

• Zeróweczka w Szkole Łacińskiej

• 06 grudnia Warsztaty świąteczne w Szkole Łacińskiej przedszkolaki rozpoczęły od sesji zdjęciowej. Dzieci zaśpiewały piosenkę o Mikołaju, wykonały pierniki, a później ozdobę świąteczną - bałwanka. Brały również udział w zabawie i odpowiadały na pytania.

• Zostań wolontariuszem WOŚP

• Za malborskim sztabem WOŚP przytaczamy najważniejsze informacje dla przyszłych wolontariuszy.

32. Finał WOŚP zagra już 28 stycznia! Jak zostać wolontariuszem/wolontariuszką WOŚP?

* zaloguj się lub zarejestruj przez https://iwolontariusz.wosp.org.pl/

* wybierz nasz sztab - 4310

* poczekaj na akceptację zdjęcia przez Fundację a następnie na kontakt z naszej strony

Pamiętaj, że w tym roku ferie zimowe rozpoczynają się w finałowy weekend więc porozmawiaj ze swoją rodziną na temat waszych planów, bo rezygnacja z wolontariatu w ostatnim momencie pozbawia nas możliwości dodania nowego wolontariusza. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 grudnia! #malbork #wosp #wospMalbork #32finalWOSP

• Międzyszkolna Olimpiada wiedzy o HIV i AIDS

• 05 grudnia w Zespole Szkół nr 4 w Malborku odbyła się Międzyszkolna Olimpiada wiedzy o HIV i AIDS. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice. Miło nam poinformować że III miejsce zajęła Iza Sobczyńska z klasy 8A. GRATULUJEMY!!!

• Nasza mistrzyni!

• 03 grudnia Karmelita Magiera zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorek, w kategorii do lat 10 w szachach błyskawicznych. Brawa i gratulacje!

• Warsztaty przygotowywania pizzy

• 05 grudnia uczniowie klasy IV A wzięli udział w warsztatach przygotowywania pizzy. Najpierw dowiedzieliśmy się z czego składa się ciasto, jakie składniki układamy na pizzy. Potem otrzymaliśmy czapki kucharza i przygotowaliśmy autorskie pizze. Było pysznie!!!

• Odliczanie do świąt

• 1 grudnia klasa II a zaczęła odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. Naszym pierwszym zadaniem z kalendarza adwentowego było ubranie choinki. Zadanie wykonane!

• "W kopalni”

• 01 grudnia uczniowie klasy III a, w ramach realizowanego w tym tygodniu projektu pt. "Bogactwa naturalne”, wykonali wyjątkowe prace plastyczne ukazujące trudną i niebezpieczną pracę górników. Bardzo dziękujemy Rodzicom Karmelity za wsparcie przy realizacji prac plastycznych!

• Bal andrzejkowy

• 30 listopada, po raz pierwszy od niepamiętnych lat, odbył się bal andrzejkowy. Były tańce, śpiewy, zabawy i oczywiście tajemne wróżby. Trzeba przyznać, że wszyscy świetnie się bawili i wszystkim było mało tych szaleństw. Serdecznie dziękujemy Nadii - przewodniczącej Rady Samorządu Uczniowskiego za świetną organizację! Dziewczynom z klasy VIII A za przygotowanie wróżb, Karolowi za czuwanie nad muzyką, a wszystkim za wspólne harce!!!

• Zimowe zabawy w III a

• 30 listopada Na taką pogodę dzieci czekały bardzo długo! Zimowym zabawom nie było końca - dzieci urządzały zawody w rzucaniu śnieżkami do celu, jeździły na sankach, próbowały lepić bałwana. Choć zmarznięci i zmęczeni, to w dobrych humorach wszyscy wrócili do obowiązków szkolnych.

• Instrumenty i muzyka na Zamku Malbork

• 30 listopada uczniowie klasy IV uczestniczyli w wyjątkowej lekcji - zajęciach edukacyjnych "Instrumenty i muzyka na Zamku Malbork". Miejsce było wyjątkowe, bo to nasz piękny zamek i sala lekcyjna inna, bo różniąca się od tych w naszej szkole i instrumenty inne, nie te współczesne. Uczniowie uczyli się grać między innymi na lirze, cytrze i wielu innych instrumentach, których nazwy trudno powtórzyć!  Było warto! Polecamy!!!