• Szkolne Koło Wolontariatu

• Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji pomocy dla mieszkańców domu "Fides". Dzisiaj zawieźliśmy kilka kartonów wypełnionych słodyczami i innymi potrzebnymi produktami. Nasz dar - tak wielu otwartych na pomaganie serc na pewno przyczynił się do radości i uśmiechu. Dziękujemy!!!

• Raport z ewaluacji wewnętrznej - normy społeczne

• Rodzicow i nauczycieli, prosimy o zapoznanie się z raportem dotyczącym zachowywania norm społecznych podczas zdalnych lekcji. Raport dostępny pod zakladką "Dokumenty" o tytule: Raport z ewaluacji wewnętrznej - normy społeczne. Można też kliknąć na poniższy link. Lektura ważna i ciekawa!

• DBI 2021

• Na zakończenie naszych działań związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu, prezentujemy najciekawsze prace ze wszystkich klas. No, może nie wszystkie, ze względów technicznych nie zobaczymy pracy z klasy 8 (nasza strona www nie lubi pokazywać innych stron). Zaangażowanym uczennicom i uczniom należą się wielkie brawa za świetne prace! Pod ilustracją znajdziecie linki do prac, koniecznie zobaczcie, co przygotowali!

• Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do współpracy

• Organizujemy zbiórkę kapci, skarpet oraz słodyczy dla bezdomnych MĘŻCZYZN z domu Stowarzyszenia św. Faustyny „FIDES”.
              W naszej szkole są udostępnione cztery kartony, do których można wrzucać dary (dwa kartony będą udostępnione przy wejściu głównym do szkoły, a dwa następne przy szatni przedszkolaków).
              Zbiórka trwa od poniedziałku 22 lutego do piątku 26 lutego.
              Dziękujemy za pomoc.
              Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem

• Poznajemy emocje cz. 2.

• 19 II spotkanie z panią psycholog było kontynuacją zajęć dotyczących emocji. Podczas warsztatów zaprezentowano co dzieje się, gdy czujemy silne emocje lub gdy jest ich bardzo dużo.
              Uczniowie pod kierunkiem pani psycholog szukali skutecznych sposobów radzenia sobie z emocjami. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

• Pasowanie na ucznia

• We wtorek 16 lutego 2021 roku odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Uczniowie klasy I przedstawili program artystyczny. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne (https://youtu.be/96zgJer6THY).
              Po części oficjalnej uczniowie udali się do klasy na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
              Był to wspaniały i wyjątkowy dzień!!!

• Walentynkowe serduszka

• Podczas Walentynek, dzieci z klas 0 - III wykonały przepiękne serduszka. Wszystkim gratulujemy pomysłów i umiejętności. Teraz czekamy na werdykt uczennic z Samorządu Uczniowskiego. Ciekawe, kto otrzyma chwalebny dyplom... Gratulacje dla Hani, Poli, Daniela i Maksa za zajęcie czterech I miejsc!!!

• Poznajemy emocje

• Podczas dzisiejszych zajęć z panią psycholog dzieci nazywały i rozpoznawały emocje.
              Starały się również wypowiedzieć na temat: po co nam emocje? Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne w formie buziek. Próbowali również określić, która emocja towarzyszy im w dzisiejszym dniu.

• "Zimowe zabawy" klasy III A.

• Podczas zajęć plastycznych artyści z klasy III wykonali makiety pt. "Zimowe zabawy". Prezentację pomysłowych prac urozmaicili zimowymi stylizacjami. Kreatywne dzieciaki:)

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Jak zwykle dołączmy do akcji! W tym roku nasze działania noszą tytuł "Turniej klas". W trakcie zajęć informatyki, dzieci utworzą prace omawiające zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas pracy, rozrywki i kontaktami w Internecie. Najlepsze prace zostaną opublikowane na naszej stronie. Do dzieła i zadziwcie wszystkich wiedzą i umiejętnościami!!!

• Sporty zimowe wg kółka plastycznego

• Nasi artyści uczą się technik malarskich. Tym razem poznawaliśmy technikę impastu, czyli rzeźbienia obrazów dzięki grubemu nakładaniu farby. Aby łatwiej było zapamiętać nazwę techniki (impast), posłużyliśmy się pastą... do zębów. Jak Wam się podobają obrazy? Szkoda, że nie możecie ich pogłaskać, dopiero wtedy są najfajniejsze!

• Kółko plastyczne marzy o zabawach na śniegu

• Podczas zajęć poznaliśmy obrazy namalowane 400 lat temu, które pokazywały zabawy zimowe, zdumiewająco podobne do naszych! Próbowaliśmy dorównać mistrzom holenderskiej sztuki. Ciekawe, jak ocenicie nasze wysiłki?